• اخبار

«رز گمشده» پر فروش ترین کتاب هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان

«رز گمشده» پر فروش ترین کتاب هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان
«رز گمشده» پر فروش ترین کتاب هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان کتاب «رز گمشده» ترجمه بهروز دیجوریان شاعر و مترجم برجسته استان همدان پر فروش ترین کتاب هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان ، در همین رابطه مترجم این کتاب با اشاره به اینکه تا تاریخ 27 تیر ماه بیش از 400 جلد از این کتاب در نمایشگاه همدان به فروش رفته است افزود : با استقبال گسترده مردم پیش بینی می شود تا روز پایانی نمایشگاه فروش این کتاب افزایش یابد.
بهروز دیجوریان با اشاره به استقبال مردم در روزهای پایانی از هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان گفت: در روزهای ابتدایی آغاز به کار نمایشگاه استقبال مردم کم بود اما رفته رفته حضور مردم بیشتر شد به طوری که در روزهای آخر ازدحام مردم در سالن های نمایشگاه مشهود بود.
وی با اشاره به اینکه نویسنده این کتاب «سردار اوزکان» نویسنده ترکیه ای است افزود : کتاب های چاپ دوم «رز گمشده» رو به اتمام  است و چاپ سوم این کتاب تا چند روز آینده شروع می شود.
این شاعر و مترجم برجسته کشورمان علت پرفروش بودن کتاب خود را ترجمه بسیار روان و سلیس آن دانست و افزود : داستان خوب این کتاب با مضامین عرفانی ، انسانی و روانشناسی از دیگر نکاتی است که موجب پرفروش شدن این کتاب شده است.
دیجوریان که پیش از این نیز در ترجمه کتاب «راز» موفقیت های زیادی در سطح بین الملل کسب کرده است افزود: تمامی کتاب های چاپ دهم «راز» به پایان رسیده و این کتاب نیز در حال حاضر آماده چاپ یازدهم است.
وی که به چهار زبان زنده دنیا تسلط دارد افزود: «وقتی چراغ های زندگی روشن» دیگر اثر «سردار اوزکان» نویسنده ترکیه ای است که ترجمه کرده ام و تا چند ماه آینده به چاپ می رسد.
وی ادامه داد: چاپ اول کتاب «رز گمشده» در دی ماه 89 انجام شد و با اسقبال مردم این کتاب یک بار دیگر در اسفند ماه 89 زیر چاپ رفت.
وی با اشاره به اینکه این کتاب به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه شده است  افزود: این کتاب به عنوان پر فروش ترین کتاب اروپا نیز معرفی شده است.
بهروز دیجوریان شاعر و مترجم در فروردین ماه 1340 در همدان به دنیا آمد و در سال 1359 برای ادامه تحصیل به ترکیه رفت.
کتاب شعر او با عنوان «و قلب و کندو و برج دختر» به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده است.
وی فرزند شاعر و ادیب فقید همدانی «مهدی دیجور» صاحب کتاب «شرح شب دیجور» است و اشعار و ترجمه او در ایران ، ترکیه ، آمریکا ، فرانسه ، مجارستان ، انگلیس ، هندوستان و . . . در جملات مختلف ادبی به چاپ رسیده است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان
۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال در فوتر