اخبار

کانونی که اعضای آن دوستار کتاب هستند/ترویج فرهنگ کتاب خوانی در روستای تاج آباد

کانون فرهنگی هنری امام مهدی (عج)در روستای «رسول آباد سفلی» یا به قول ساکنان آن «تاج آباد» از توابع بخش مرکزی شهرستان بهار است که تمام اهالی روستا دوست دار کتاب و کتاب خوانی هستند.
کانونی که اعضای آن دوستار کتاب هستند/ترویج فرهنگ کتاب خوانی در روستای تاج آباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به نقل از شبستان، رسول آباد (تاج‌آباد) روستایی از توابع شهرستان بهار در استان همدان است که با شهر همدان 25 کیلومتر فاصله دارد.

مردم این روستا به کردی صحبت می کنندو شغل اهالی روستا دامداری و کشاورزی است. با وجود محرومیت، این روستا را از جنبه های مختلفی می توان یک روستای نمونه و موفق در پیشبرد امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی دانست .این روستا در سال 94 به عنوان روستای دوستدار کتاب نامگذاری شده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام مهدی (عج) روستای تاج آباد در این باره گفت: اهالی روستا نام هر کوچه را به نام یک کتاب مشهور به سه زبان زبان انگلیسی، کردی و فارسی نامگذاری کرده اندمردم روستا به دلیل علاقه زیاد به کتاب وکتابخوانی نام هر کوچه را به نام یک کتاب گذاشته‌اند.

وی بیان کرد: کتابخانه کانون  منشاء بسیاری از اتفاقات خاطره انگیز برای اهالی این روستاست. کتابخانه این روستا که در محل حمام قدیمی و متروکه ساخته شده و حدود 6 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف دارد.بیشتر اهالی کتاب خوانند.

 

بازدید مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار و مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از روستای تاج آباد


حمیدرضا ناهیدی فرد، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان در این بازدید گفت: کانون‌های مساجد وسیع‌ترین شبکه فرهنگی مردم‌محور کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، در دورترین نقاط جغرافیایی شهرها و روستاها فعالیت دارند، افزود: توانمندسازی نسل جوان در زمینه های فرهنگی و هنری یکی از اهداف کانون ها است.

«حبیب شهنوازیان» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار نیز در این بازدید گفت: راه اندازی کانون های فرهنگی هنری  در شهرها و روستاها تاثیر مثبتی در حوزه فرهنگ بر جای خواهد گذاشت و علاقمندان به فعالیت های فرهنگی و هنری با ثبت نام در این کانون ها می توانند در تمامی فعالیت ها فرهنگی شرکت کنند.

وی بیان کرد: در این کانون ها برنامه های متنوعی از جمله آموزش و یادگیری روخوانی، روانخوانی و قرائت قرآن کریم، تفسیر نهج البلاغه، کلاس مهارت های زندگی، تقویت اعتماد به نفس، مهارت های برقراری ارتباط با دیگران و ... اجرا می شود.


در این بازدید امام جماعت و هیات امنای مسجدنیز حضور داشتند و گزارشی از برنامه ها و فعالیت های اجرای در مسجد را بیان کردند.

 

 

 

۶ آبان ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید