اخبار

شورای فرهنگ عمومی به کمیته‌های تخصصی نیاز دارد

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: شورای فرهنگ عمومی به کمیته‌های تخصصی نیاز دارد و باید از ظرفیت نخبگان دانشگاهی برای خلق ایده‌های جدید و قابل اجرا استفاده شود.
شورای فرهنگ عمومی به کمیته‌های تخصصی نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان آیت الله حبیب‌ شعبانی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر اظهار کرد: شهرستان ملایر در عرصه فرهنگی، اقتصادی و عالمان فرهیخته دارای داشته‌های قوی بوده و در حوزه فرهنگی، اقتصادی، منابع غنی و شهدای شاخص و دو برند جهانی انگور و منبت سرآمد است.

وی وجود وحدت و همگرایی در ملایر را زبانزد و قابل تقدیر دانست و با بیان اینکه مردم این شهرستان و خانواده‌های شهدا در تمام صحنه‌ها نظام اسلامی را همراهی کرده‌اند، توجه به مساله فرهنگ را حائز اهمیت برشمرد و گفت: این مهم نیاز به توجه مدیریتی، کار علمی و پژوهشی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی به کمیته‌های تخصصی نیاز دارد و باید از ظرفیت نخبگان دانشگاهی برای خلق ایده‌های اجرایی استفاده شود افزود: جایگاه قانونی شورای فرهنگ عمومی تعریف نشده و این یک خلأ است که موجب شده در مدیریت فرهنگی دارای مشکلاتی شویم.

وی با بیان اینکه اخیرا آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی تغییر یافته و پس از ابلاغ، مصوبات شورا در حکم قانون خواهد بود اضافه کرد: سند فرهنگی استان همدان تدوین و اولویت‌ها در حال احصا و شناسایی است که شهریور امسال نهایی خواهد شد.

شعبانی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی نسبت به پیوست‌نگاری و پیوست‌های فرهنگی توجه ویژه داشته باشد یادآور شد: برای برنامه‌های قرآنی یک ردیف بودجه مستقل تعریف شود.

۲۵ خرداد ۱۴۰۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید