اخبار

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

شهرستان بهار در حوزه فرهنگی غنی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، فرماندار شهرستان بهار و رئیس اداره ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور در دفتر مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای بخشی از نیازهای شهرستان در حوزه فرهنگی، ادبی و هنری شهرستان، با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.
شهرستان بهار در حوزه فرهنگی غنی است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در این دیدار ابتدا احسان قنبری، فرماندار بهار برخی از نیازها و مشکلات شهرستان در حوزه‌های مختلف ازجمله تخصیص اعتبار جهت انجمن فرهنگی، برگزاری جشنواره ادبی استان در بهار، تأمین اعتبار چاپ برخی از آثار نویسندگان و شعرای شهرستان و نیز چاپ آخرین اثر مرحوم غلامرضا بهاری (از شعرای نامی کشور) مطرح و خواستار توجه و نیز مرتفع کردن این نیازها شد.

 سپس احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز جایگاه شهرستان بهار را در حوزه ادبی، فرهنگی و هنری در سطح استان بسیار مهم عنوان کرد و با اشاره به شخصیت‌های بزرگ و صاحب نام در این حوزه، لزوم توجه به نیازهای شهرستان را ضروری دانست.

 در ادامه حبیب شهنوازیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهار گزارشی از وضعیت شهرستان در زمینه فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی ارائه و به برخی از نیازهای بهار اشاره کرد.

 سپس علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از حضور فرماندار شهرستان و مدیرکل ارشاد استان، بر تقویت مالی انجمن‌های فرهنگی شهرستان براساس پیشینه و تعدد مفاخر فرهنگی آن تأکید کرد و گفت: بهار در حوزه فرهنگی غنی است و ما باید با برنامه‌ریزی صحیح از این بزرگان تجلیل کرده و از آثار در دست چاپ آن‌ها حمایت کنیم.

در این جلسه مقرر شد حمایت مالی از انجمن‌های فرهنگی بهار، نکوداشت مفاخر شهرستان، مساعدت در برگزاری جشواره ادبی بهار و حمایت درخصوص چاپ کتاب استاد غلامرضا بهاری و دو تن از شاعران و ادبای شهرستان و تخصیص ویژه در ارسال کتاب به بهار اقدامات لازم صورت گیرد.

۲۰ دی ۱۳۹۹
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید