اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان:

مؤلفه های دفاع مقدس جزئی از فرهنگ کشور است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با تأکید بر اینکه مؤلفه های دفاع مقدس جزئی از فرهنگ کشور است، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای اشاعه این فرهنگ پای کار بیایند.
مؤلفه های دفاع مقدس جزئی از فرهنگ کشور است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در جلسه کمیته هنری، نمایشی ادبیات دفاع مقدس اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه همگانی است و به دستگاه خاصی هم نباید محدود شود.
احسانی با تأکید بر اینکه ماهیت دفاع مقدس نبرد برای دفاع از ارزش ها بود، خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس فرهنگ و ارزش‌های انسانی و ملی مورد هجمه قرار گرفت؛ بنابراین با این دیدگاه، دفاع مقدس به همه ما مربوط می شود.
وی تصریح کرد: با اینکه مرز بندی بین ارزش‌ها و مولفه‌های فرهنگی این مرز و بوم وجود ندارد، اما از نظر تخصصی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مسئولیت هایی بر عهده گذاشته و کمیته فرهنگی هنری نمایشی ادبیات دفاع مقدس زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعال است.
احسانی با بیان اینکه اگر نگاه فرهنگی داشته باشیم، در کنار آن پاسداشت ارزش ها هم مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: در برگزاری برنامه‌های های مختلف فرهنگی و هنری بخش ویژه هم با موضوع دفاع مقدس در نظر گرفته‌ایم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان هم در این جلسه اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه فرهنگ ایثار و شهادت هستیم باید به حوزه گفتمان سازی ورود پیدا کنیم.
سردار مهدی ظفری تأکید کرد: گفتمان پروسه‌ای است که باید استمرار داشته باشد تا فرهنگ‌سازی به درستی شکل بگیرد.
وی با بیان اینکه هدف کمیته های تخصصی پایش، مخاطب شناسی و استفاده از ظرفیت های استان است؛ خاطرنشان کرد: استان همدان در بحث هنرمندان و فعالان هنری در زمینه دفاع مقدس جزو پیشکسوتان کشور محسوب می‌شود و ظرفیت های بالایی دارد.

۵ آذر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید