اخبار

فرهنگ حوزه سرمایه‌گذاری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تأکید کرد: فرهنگ حوزه سرمایه‌گذاری است و برای دستیابی به توسعه پایدار باید سرمایه‌گذاری در این حوزه توجه کرد
فرهنگ حوزه سرمایه‌گذاری است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان احمدرضا احسانی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان صنعت چاپ همدان اظهار کرد: فعالان عرصه چاپ با وجود مشکلات فراوان اقتصادی، پای کار ایستاده و دلسوزانه چراغ واحد تولیدی خود را روشن نگه داشته‌اند که این همت و تلاش شایسته قدردانی است.

او با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از بیماری کرونا گفت: فعالان صنف فرهنگی دچار خسارت و زیان های بسیار شده‌اند که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات آنها را رفع کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: سود و ارزش افزوده در مشاغل فرهنگی پایین است و بدون یارانه و کمک های دولتی قادر به ادامه فعالیت نیستند.

احسانی از صنعت چاپ به عنوان یکی از زیرساختهای مهم توسعه فرهنگی یاد کرد و افزود: این صنعت مادر با بیشتر مولفه های فرهنگی مانند نشر کتاب، اطلاع رسانی و مطبوعات ارتباط مستقیم دارد و نیازمند حمایت ویژه است.

او به تقویت توان اتحادیه چاپخانه داران تاکید کرد و گفت: از ظرفیت اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان برای تقویت این صنف باید استفاده کنیم تا گره گشای برخی از مشکلات باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به ظرفیت خوب همدان در زمینه چاپ افزود: در برخی موارد خلاهای قانونی وجود دارد که نیازمند بازنگری است.

احسانی با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونا به تعدادی از فعالان عرصه فرهنگ و هنری استان یادآوری کرد که این تسهیلات با سود ۱۲ درصد پرداخت شد.

او از انعقاد تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صندوق کارآفرینی امید خبر داد و گفت: به زودی تسهیلات ارزان قیمت از محل این تفاهنامه به صنوف فرهنگی استان به ویژه صنایع چاپ و نشر پرداخت می‌شود.

در این آیین که با حضور جمعی از چاپخانه داران و فعالان فرهنگی برگزار شد  از برترین های صنعت چاپ استان همدان تجلیل بعمل آمد.

۲۴ آبان ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید