اخبار

اولین سوگواره ملی «نغمه عشق» در همدان برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برگزاری اولین سوگواره ملی «نغمه عشق» در همدان خبر داد
اولین سوگواره ملی «نغمه عشق» در همدان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به نقل از ایکنا، احمدرضا احسانی اظهار کرد: اولین سوگواره ملی آواها و نغمه‌های عاشورایی با عنوان «نغمه عشق» ۲۳ مهر ماه در همدان برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: این سوگواره با هدف ارتقاء فرهنگ اصیل موسیقی ایران در جهت فرهنگ انسان ساز عاشورا و ارزش نهادن به سنت‌های دینی با حضور فرهیختگان، هنرمندان و پژوهشگران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این سوگواره در دو بخش اصلی و جنبی برگزار خواهد شد که بخش اصلی شامل تکنوازی و گروه‌نوازی و بخش جنبی شامل ارسال مقاله با رویکرد موسیقی سوگواره و عزا در فرهنگ ایران و تعزیه و موسیقی است.

احسانی با اشاره به اینکه این برنامه به صورت مجازی برگزار خواهد شد، ادامه داد: علاقمندان تا ۱۵ مهر ماه فرصت دارند نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند، ۱۶ تا ۲۱ مهر ماه نیز داوری آثار انجام می‌شود و مراسم اختتامیه این رویداد ۲۳ مهر ماه خواهد بود.

وی اشاره‌ای به جوایز این سوگواره داشت و گفت: در بخش گروه نوازی، به گروه نخست دیپلم افتخار، تندیس سوگواره و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، گروه دوم، لوح تقدیر به همراه ۲۰ میلیون ریال و به گروه سوم لوح تقدیر به همراه ۱۰ میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد.

احسانی گفت: در بخش تک نوازی، به نفر اول دیپلم افتخار، تندیس سوگواره و مبلغ ۱۵ میلیون ریال، نفر دوم، تندیس سوگواره و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و به نفر سوم، تندیس سوگواره و مبلغ ۵ میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد به برگزیده بخش جنبی نیز لوح افتخار همراه با تندیس سوگواره اعطا خواهد شد.

 

 

 

۲۳ شهریور ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید