اخبار

احسانی:

«جایزه قلم هگمتانه» در همدان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از انتشار فراخوان اولین دوره انتخاب کتاب سال همدان خبر داد و گفت این برنامه با عنوان «جایزه قلم هگمتانه» برگزار می شود
«جایزه قلم هگمتانه» در همدان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با مشارکت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، به منظور  تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب، اولین دوره انتخاب کتاب سال استان را همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه  برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه همه مولفان، مترجمان و ناشران می‌توانند آثار خود را حضوری به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان همدان تحویل داده و یا از طریق پست کتاب‌هایشان را ارسال نمایند؛ گفت: تجلیل و ارج نهادن به خادمان فرهنگ مکتوب استان، فراهم کردن زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و  تلاش برای ارتقاء سطح کمی و کیفی آثار منتشره در استان  از اهداف برگزاری این برنامه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تأکید کرد: بر اساس شرایطی که در فراخوان هم عنوان شده  کلیه آثار چاپ اول که در فاصله زمانی سال های 1397 و 1398 منتشر شده باشند و موضوع آن در رابطه با استان بوده و توسط ناشر استانی به چاپ رسیده باشند؛ می توانند در این برنامه شرکت کنند.
احسانی با تأکید بر اینکه آثار مولفان و پدیدآورندگان غیر بومی صرفاً با موضوع همدان شناسی قابل پذیرش خواهد بود، خاطرنشان کرد: بخش ویژه انتخاب کتاب سال همدان موضوعات مربوط به چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و این رویداد شامل کتاب های کمک درسی و کپی برداری شده از کتاب های خارجی نیست و مجموعه مقالات و یا سخنرانی ها که به صورت کتاب چاپ شده اند در صورتی که دارای وحدت موضوعی باشند می توانند در این دوره شرکت نمایند. علاوه بر این شاعران و نویسندگان همدانی هم می توانند آثار شعر و داستان خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.
وی افزود: علاقمندان تا 15 مهرماه فرصت دارند دو نسخه از کتاب چاپ شده خود را به همراه فرم ثبت نام و فرم اعلام وصول کتاب به دبیرخانه ارسال نمایند. ضمنا متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم تقاضا به آدرس https://hamedan.farhang.gov.ir/fa/hegmataneh  مراجعه  و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره   20- 32512118   داخلی 124 تماس حاصل نمایند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید