اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:

صنعت چاپ از زیرساخت‌های اصلی حوزه فرهنگ است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اعتقاد دارد برای توسعه همه جانبه در حوزه فرهنگ باید به زیرساخت‌ها توجه شود و صنعت چاپ یکی از زیرساخت‌های اصلی در این حوزه است.
صنعت چاپ از زیرساخت‌های اصلی حوزه فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در بازدید از چاپخانه گیتی به مناسبت روز صنعت چاپ، گفت: متأسفانه شیوع ویروس کرونا در ماه های اخیر خسارت های قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال صنعت چاپ هم مانند سایر حوزه‌ها تحت تأثیر رکود قرار گرفت، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای تسهیلات حمایتی و وام های کم بهره تلاش می‌کند تا بخشی از این خسارت ها را جبران کند.

احسانی تأکید کرد: توسعه فرهنگ نیازمند توجه به زیرساخت‌هاست.  چاپ هم در حوزه صنعت تعریف می‌شود و هم در حوزه فرهنگ، اگر هدف ما افزایش بازدهی و توسعه همه‌جانبه فرهنگی است باید به هر دو بخش صنعت و فرهنگ حوزه چاپ توجه کنیم.

مدیر مسئول چاپ‌خانه گیتی هم در این دیدار با بیان اینکه صنعت چاپ صنعتی رقابتی است و برای جلوگیری از رکود و افول نیازمند حمایت جدی است، گفت: حوزه نشر در استان همدان از ظرفیت بالایی برخودار است و در صورت حمایت می‌تواند به پایلوت اصلی در منطقه تبدیل شود.

خضریان با تاکید بر اینکه صنعت چاپ یک صنعت تولیدی است، گفت: یکی از مشکلات این حوزه بحث فعالیت اتحادیه چاپخانه‌داران در استان است، از طرف اتاق اصناف به علت کم بودن تعداد اعضا، مرتب تذکر داده می شود که باید این اتحادیه با اتحادیه های دیگر ادغام شود؛ در صورتی که این اتحادیه باید به صورت مستقل فعال باشد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید