اخبار

احسانی:

نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات رعایت شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بر لزوم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات تأکید کرد
نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات رعایت شود

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان به نقل از فارس نشست مدیران مسئول، سرپرستان نشریات محلی، روزنامه‌های سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در مجتمع شهیدآوینی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مدیرعامل خانه مطبوعات استان و اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات با دستور جلسه «بررسی وضعیت اشتراک‌ها و آگهی‌های دولتی» و «ساماندهی خبرنگاران و اصحاب رسانه» برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این مراسم با تقدیر از اصحاب رسانه به منظور پوشش اخبار مربوط به کرونا و اطلاع‌رسانی در خصوص این بیماری و راه‌های مقابله با آن اظهار کرد: در صورت تداوم کرونا باید شیوه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری را مطابق با این وضعیت پیش ببریم؛ بنابراین اگر اصحاب هنر و فرهنگ در این زمینه پیشنهاد و نقطه‌نظری دارند مطرح کنند.

احمدرضا احسانی در ادامه با بیان اینکه تمام مطالبات رسانه‌ها در سال ۹۸ توسط اداره ارشاد پرداخت شده است گفت: سال گذشته مبلغ یکصد میلیون تومان بابت اشتراک نشریات هزینه کردیم.

وی با تأکید بر اینکه برای سال ۹۹ باید قرارداد اشتراک منعقد شود از مدیران مسئول و سرپرستان نشریات خواست هر چه زودتر این برنامه را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه بر لزوم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات تأکید کرد و افزود: از تمام مدیران و سرپرستان نشریات درخواست می‌شود در این زمینه طبق قانون رفتار کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه تمام آگهی‌های دولتی باید از طریق اداره ارشاد برای انتشار به نشریات داده شود گفت: لیست تمام آگهی‌ها و رسانه‌هایی که آنها را چاپ کرده را در اختیار مدیران مسئول و سرپرستان نشریات قرار می‌دهیم زیرا معتقد به رعایت قانون و شفاف‌سازی در این زمینه هستیم.

وی عدم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی را تخلف عنوان کرد و خواستار برخورد با متخلفان شد و تأکید کرد: خانه مطبوعات باید این موضوعات را بررسی کرده و در این زمینه ورود کند.

احسانی رعایت اخلاق حرفه‌ای از سوی تمام رسانه‌ها و اعضای خانه مطبوعات را یک اصل اساسی دانست و خواستار توجه به این امر شد.

در این جلسه اعضای حاضر در جلسه رأی به رعایت کامل و بدون اغماض دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات دادند.

در این مراسم مدیران مسئول و سرپرستان نشریات کاهش اشتراک نشریات توسط ادارات مختلف را یکی از دغدغه‌های خود عنوان کردند و خواستار رفع این مشکل شدند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹
فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید