اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: موضوع تشکیل مرکز تخصصی تربیت دینی کودک و نوجوان، سال گذشته در شورا مطرح و با توجه به تاکید نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان این طرح، در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کمیته تخصصی تربیت دینی با مدیریت دبیرخانه تشکیل و مصوب شده اساسنامه آن تدوین و در صحن شورا ارائه شود، افزود: در جلسه شورا که اسفند ماه برگزار شده بود، مصوب شد این مرکز به صورت مجموعه مردم نهاد و در کنار یک کمیته تخصصی فعالیت خود را آغاز کند.

احسانی در ادامه درباره دومین دستور جلسه شورا که درخصوص نشست های تخصصی مشترک با کارشناسان شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، گفت: تهیه و تدوین نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش کشور و نقشه مهندسی فرهنگی کشور سه سندی است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست اقدام است.

احسانی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگی عمومی به عنوان نماینده استان در تدوین برش استانی برنامه نقشه مهندسی فرهنگی کشور مطرح شده است؛ خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری هایی که در یکسال گذشته در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای تدوین نقشه کاربردی داشتیم، ارتباط خوبی با شورای عالی انقلاب فرهنگی برقرار شده و با هماهنگی معاونت فرهنگی این شورا، تیم تخصصی انتخاب و از ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت سه روز کاری با حضور در همدان، بیش از ۱۵ جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان انجمن‌ها در استان برگزار کردیم.

احسانی در پایان صحبت های خود از اعضای شورا درخواست کرد با هدف هماهنگی، هم افزایی و همراهی در توسعه فرهنگی استان پیشنهادات کارشناسی خود را به دبیرخانه این شورا ارائه دهند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید