اخبار

احسانی خبر داد:

ارسال بیش از ۴۰۰ اثر به جایزه ادبی همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از ارسال بیش از ۴۰۰ اثر به دبیرخانه بیست و چهارمین جایزه ادبی همدان خبر داد.
ارسال بیش از ۴۰۰ اثر به جایزه ادبی همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جایزه ادبی استان که در شهرستان فامنین برگزار شد، اظهار کرد:  فرهنگ در تقسیم بندی نیازهای انسان به نیازهای معنوی مربوط می شود.
وی افزود: برای دستیابی به توسعه در هر منطقه نیاز به توجه به مولفه های فرهنگی و هنری است. اگر بخواهیم استان همدان در حوزه های مختلف شاهد توسعه و پیشرفت باشد، باید برای شاخص های فرهنگی‌و هنری برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه همه شهرستان های استان با همه ویژگی های خاص خود و خرده فرهنگ ها، پتانسیل های فرهنگی و هنری قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: برای احصاء این شاخص ها به همکاری مسئولان و فرمانداران شهرستان ها نیاز داریم.
احسانی با تاکید بر اینکه هدف ما توجه به رویکرد عدالت محوری است، تصریح کرد: بر این اساس از مرکز استان تمرکززدایی شده و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری به  شهرستان ها واگذار شده است.
وی با بیان اینکه در این راستا جایزه ادبی استان در شهرستان فامنین برگزار می شود، گفت: در این دوره بیش از ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و ۳۳ اثر در بخش های مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اهمیت برگزاری جایزه ادبی، خاطرنشان کرد: زبان و ادبیات فارسی دارای  فرهنگ و غنای قابل توجهی است و به عنوان یکی از مولفه های شاخص این سرزمین، در جهان شناخته می شود.۲۷ بهمن ۱۳۹۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید