اخبار

خوانش کتاب «حاج قاسم» در نمایشگاه سراسری کتاب همدان

مراسم خوانش کتاب «حاج قاسم»، جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی استان همدان برگزار شد.
خوانش کتاب «حاج قاسم» در نمایشگاه سراسری کتاب همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، این مراسم همزمان با آخرین روز از دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان همدان و با حضور عاطفه زارعی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان همدان و خوانش سردار مهدی ظفری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، میرزا محمد سلگی از سرداران جانباز استان و امیر سرتیپ حسن خلیلی عضو انجمن شعر و ادب استان برگزار شد.

کتاب جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی نوشته علی اکبر مزدآبادی در سال 1394 توسط نشر یا زهرا (س) منتشر شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه اگر دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تلاش کافی داشته باشند، می‌توانند خط فکری را مشخص کنند، گفت: دانشگاه و حوزه می‌تواند پاسدار تربیت کند و در پاسداشت شخصیت های بزرگ اثرگذار باشد.

سردار مهدی ظفری افزود: ساختار یک کشور بر اساس اراده سردار سلیمانی رقم خورد و باید مجموعه‌های فرهنگی و علمی در خصوص معرفی شخصیت و اقدامات ایشان، کار کنند.

یکی از سرداران جانباز دفاع مقدس نیز در معرفی این کتاب گفت: دیانت و تدین شهید سلیمانی در کتاب حاج قاسم مورد توجه قرار گرفته و خواندن این کتاب می‌تواند به شناخت شخصیت ایشان کمک کند.

سلگی با بیان اینکه سردار سلیمانی هیچ‌گاه با اسلحه در جایی حاضر نمی‌شد، اظهار کرد: سرکرده رژیم فاسد آمریکا عظمتی را در این شخصیت بزرگ میبیند که تصمیم می‌گیرد ناجوانمردانه ایشان را به شهادت برساند.

وی ادامه داد: اگر سردار سلیمانی نبود و با داعش نمی‌جنگید و دشمن شکست نمی‌خورد، باید در ایران با داعش می‌جنگیدیم و شاید شرایطی سخت‌تر از هشت سال دفاع مقدس ایجاد می‌شد.

عضو انجمن شعر و ادب استان همدان نیز با بیان اینکه در این کتاب به بیان خاطرات زندگی رزمی شهید سلیمانی پرداخته شده است، گفت: حاج قاسم سلیمانی از سال 1359 سربازی را آغاز کرد و تا امسال نزدیک به 40 سال به طور مداوم در جبهه جنگ حضور داشت و او تنها کسی است که این میزان از عمر خود را در جنگ گذرانده است.

امیر سرتیپ خلیلی افزود: سردار سلیمانی به هیچ عنوان به هیچ نهاد و دستگاهی وابسته نبود و همواره مقابل دستوراتی که ممکن بود منجر به جان باختن سربازان شود، می‌ایستاد.

در این مراسم مجید نوروزی هنرمند نقاش، چهره شهید سپهبد سلیمانی را طراحی کرد و این تابلوی نقاشی به باغ موزه دفاع مقدس همدان اهدا شد.

۲۳ دی ۱۳۹۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید