اخبار

نمایشگاه کتاب، گردهمایی اجتماعی برای تعالی فرهنگ است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نمایشگاه سراسری کتاب همدان را یک گردهمایی اجتماعی برای توسعه فرهنگی استان عنوان کرد.
نمایشگاه کتاب، گردهمایی اجتماعی برای تعالی فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، عاطفه زارعی در نشست خوانش کتاب حاج قاسم سلیمانی که همزمان با آخرین روز از دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان برگزار شد، اظهار کرد: نمایشگاه فرصتی برای ارائه محتوای اطلاعاتی و گفتمان در مورد شخصیت‌ها و مسائل مختلف جامعه است و کتاب‌های متعددی در این زمینه عرضه می شود.

زارعی با بیان اینکه در مسیری هستیم که باید شخصیت های بزرگ را به جامعه کتاب خوان معرفی کنیم، یادآور شد:  شهید سپهبد سلیمانی بسترساز گام دوم انقلاب برای جوانان شد تا از ایشان الگو بگیرند و باید بدانیم که ما سربازان این جامعه در بخش های مختلف هستیم.

وی همچنین تصریح کرد: کتاب های متعددی در خصوص شهید سپهبد سلیمانی منتشر شده و بر اساس آنچه در تمام کتاب ها آمده، سراسر زندگی این شهید بزرگوار تلاش و خدمت بوده است.

زارعی با بیان اینکه شهید سلیمانی در کنار اقداماتی که برای حفظ کشور انجام داده، برای توسعه اسلام و ارزش ها نیز از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، گفت: کتابخوانان در هر جایگاهی هستند باید بتوانند به وظایف خود با الگوگیری از شخصیت های بزرگ عمل کنند.

وی با بیان اینکه نگاه راهبردی، انتخاب نوع مرگ آگاهانه و شهادت از جمله سخنان ایشان در کتاب‌هاست، یادآور شد: شهید سلیمانی با خدای خود عهد بست و بر عهد خود باقی ماند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: سردار سلیمانی به عنوان یک شخصیت بزرگ، خود را به عنوان نماینده ای از یک ملت معرفی کرد.

وی با بیان اینکه کتاب جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی در سال 1394 منتشر شده است، گفت: این کتاب توسط نشر یا زهرا (س) به چاپ رسیده و نوشته علی اکبری مزدآبادی است.

دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان همدان از 18 دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز شده و امروز 23 دی‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.

۲۳ دی ۱۳۹۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید