اخبار

ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان مرکزتخصصی تربیت کودک وخانواده می شود

ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان به مرکز تخصصی تربیت کودک و خانواده اختصاص می‌یابد
ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در همدان مرکزتخصصی تربیت کودک وخانواده می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، شورای فرهنگ عمومی استان همدان با موضوع راه اندازی مرکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان برگزار شد.

امام جمعه همدان در این شورا با بیان اینکه برای آنکه شورای فرهنگ عمومی خروجی‌های ثمربخشی داشته باشد باید روی مسئله ها کار کرد، اظهار داشت: طرح مسائل کلی شاید خروجی خوبی نداشته باشد و باید مشکلات اساسی استان را که با توجه به مطالعات صورت گرفته مشخص شده‌اند مورد بررسی قرارداد.

آیت الله حبیب الله شعبانی با بیان اینکه رشد جمعیت در استان همدان منفی است، خاطرنشان کرد: این امر یک مسئله جدی در استان است چراکه ۲۰ سال آینده از نظر جمعیت دچار مشکل می‌شویم.

وی با بیان اینکه دو مسئله «خانواده» و «کودک و نوجوان» مورد توجه جدی است، گفت: هر دوی این مسائل دارای عرصه حساسی هستند که باید به آنها توجه کرد.

امام جمعه همدان در خصوص راه اندازی مرکز تخصصی تربیت کودک تصریح کرد: این مرکز تخصصی باید هم مربیان کودک تربیت کرده و هم در عرصه های روانشناسی، دینی و... مشاوره ارائه کند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه زبان ارتباط با کودک زبانی خاص است و به آموزش نیاز دارد، گفت: این مرکز ممکن است در مورد مشاوره کودک نیز وارد عمل شود.

وی با بیان اینکه باید مشاوره های تربیتی و مذهبی در خصوص کودکان را تقویت کرد، گفت: همدان می تواند پایلوتی برای ورود به این عرصه باشد.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه آنچه از کمیته تخصصی درخواست شده است که به صورت عملیاتی و اجرایی مسئله را تدوین کنند، افزود: خانواده مسئله دومی است که باید در شورای فرهنگ عمومی به حل مسائل آن توجه داشت.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه حاضریم ساختمان دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان همدان را در اختیار مجموعه فرهنگی قرار دهیم تا آن ساختمان به مجتمع خانواده تبدیل شود، تصریح کرد: این ساختمان می‌تواند مورد استفاده مرکز تربیتی کودک قرار گیرد و حاضریم ساختمان را در اختیار شورای فرهنگ عمومی به عنوان مرکز تربیت کودک و مجتمع خانواده قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه به عنوان قدم اول ساختمان را به این برنامه اختصاص داده‌ایم تا چراغ اول روشن شده باشد، گفت: باید روش عملیاتی طرح برای جلسه آینده شورای فرهنگ عمومی مشخص شده و نیروها شناسایی شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۹ مجموعه در همدان در عرصه تربیت دینی کودک گفت: با فعالیت این ۲ مجموعه تعداد مراکز فعال در حوزه تربیت دینی کودک به ۱۱ مورد خواهد رسید.

۱۰ آذر ۱۳۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید