اخبار

25 آذرماه، آخرین مهلت ثبت نام در هجدهمین آزمون سراسری قرآن عترت

25 آذرماه، آخرین مهلت ثبت نام در هجدهمین آزمون سراسری قرآن عترت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن عترت خبر داد و گفت: 25 آذرماه به عنوان آخرین مهلت ثبت نام در این آزمون اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی اظهار کرد: این آزمون به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های مختلف حفظ قرآن و حفظ و تفسیر معارف اهل بیت (ع) در دو بخش خانم‌ها و آقایان و در رده‌های سنی مختلف به صورت سراسری برگزار می‌شود.

وی سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور را از اهداف اصلی این آزمون برشمرد و گفت: ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و بروزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت از جمله اهداف برگزاری این آزمون است.

احسانی با تأکید بر اینکه آزمون قرآن و عترت امسال در 4 گروه امتحانی و 16 رشته برگزار می شود؛ افزود: گروه ترجمه و و مفاهیم قران کریم (2 رشته)، گروه معارف اهل بین (ع) (2 رشته)، گروه حفظ قرآن کریم (10 رشته) و گروه آموزش‌های الکترونیک(2) موارد آزمون هجدهم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: این آزمون در دو بخش کتبی و الکترونیک برگزار می شود؛ آزمون‌های الکترونیک ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه و آزمون کتبی ۳ بهمن‌ماه به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات، شرایط، ضوابط و رشته‌های آزمون از طریق این پیوند اقدام کنند.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید