سی و سومین جشنواره تئاتر همدان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از انتشار فراخوان سی و سومین جشنواره تئاتر استان همدان
خبر داد
فراخوان سی و سومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی با بیان اینکه سی و سومین دوره جشنواره استان همدان آذرماه 1400 برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این جشنواره با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و  انجمن هنرهای نمایشی و با هدف کشف و  شکوفایی استعدادهای جوان و بهره‌وری از تجربیات پیشکسوتان تئاتر استان، با تکیه بر گسترش اجراهای عمومی و ترویج فرهنگ غنی و مانای ایران اسلامی، با توجه به موضوعاتی همچون امید اجتماعی، ارتقاء نهاد خانواده و هم گرایی ملی برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این جشنواره در دو بخش بخش صحنه ای و خیابانی برگزار خواهد شد؛ خاطرنشان کرد:   بخش صحنه‌ای جشنواره به صورت رقابتی برگزار شده و در بخش خیابانی دو نمایش به صورت غیر رقابتی،  به انتخاب دبیرخانه جشنواره اجرا می‌شوند که به پذیرفته شدگان در این بخش مبلغی به عنوان  کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: نمایش هایی که در بازه زمانی آذر 1399  تا 20 آبان 1400تولید و اجرا شده و حداقل 5 اجرای ثبت شده درپورتال استانی سایت ایران تئاتر داشته باشند؛ می توانند طبق فرم شماره یک (موجود در پورتال استانی همدان در سایت ایران تئاتر) متقاضی حضور در جشنواره باشند. نمایش های تولید شده یا در حال تولید هم  که به دلیل شرایط کرونایی به صحنه نرفته‌اند نیازی به ارسال گواهی اجرای عمومی ندارند و می توانند با ارائه تعهد اجرا در شرایط مناسب، در جشنواره شرکت کنند.

احسانی 25 آبان ماه را آخرین مهلت ارسال آثار به صورت لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره اعلام کرد و گفت: هر کارگردان می‌تواند با یک اثر نمایشی در این جشنواره شرکت کند و در نهایت دو نمایش از این جشنواره، به انتخاب هیات داوران به دبیرخانه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهد شد.